Par mums


Studenšu korporācija “Staburadze” ir akadēmiska, slēgta mūža organizācija, kas apvieno latviešu studentes un akadēmiski izglītotas sievietes.


Studenšu korporācija “Staburadze” veicina un atbalsta akadēmisko izaugsmi, kā arī latviešu valodas un latvisko tradīciju izkopšanu. Korporācija ir ne tikai akadēmiska, bet arī patriotiska organizācija.


Studenšu korporācijas “Staburadze” pulkā ir dažāda gadagājuma akadēmiski izglītotas sievietes, kas sniedz iespēju starppaaudžu draudzībai, kā arī bagātīgai zināšanu un pieredzes apmaiņai.


Staburadzes vārds ņemts no Staburaga klints Daugavas krastā. Tās simboliskā nozīme devusi spēku “Staburadzei” latviskā gara uzturēšanu trimdā un spēju dzīt savas saknes arī neatkarību atjaunotajā Latvijā.


Dibināšana

1947. gada
2. septembris, Minhene

Devīze

Tēvzemei, uzticībai, izturībai

Krāsas

Latvijas karoga sarkans,
sudrabs, tumši zila


Vēsture

Studenšu korporācija Staburadze dibināta Vācijā,  Minhenē 1947. gada 2. septembrī, pēckara bēgļu apstākļos.

Komānu jeb organizācijas pamatnoteikumus garantējusi studenšu korporācija “Dzintra”.

Korporācijas krāsas tika atklātas Vācijā, 1949. gada 31. oktobrī.

Pēc staburadžu izceļošanas no Vācijas, tās darbība tika atjaunota kopās Amerikas Savienotajās Valstīs, Kanādā un Austrālijā.

1954. gada 15. decembrī studenšu korporācija uzņemta Studenšu prezidiju konventā (S!P!K!).

1993. gada 25. martā sāka darbību Rīgā. 1993. gada 10. novembrī uzņemta S!P!K! Latvijā.

Vapenis

Vapenis – ģerbonis, kurā attēlotas katras studenšu korporācijas krāsas un devīzes, kas izsaka katrai korporācijai īpaši nozīmīgas vērtības.

Staburaga simboliskā klints ideja redzama arī Staburadzes vapenī. Virs vairoga, Daugavas viļņu veidots, vainadziņš attēlo Staburaga skatu, paužot korporācijas latviskumu un klints stiprumu, bet saules stari – tieksmi pēc gara gaismas un izglītības. Saktā sasaistītās liepu lapas izteic vienotību un sievišķību, bet no latviskām prievītēm savītā sega – sadarbību un aizsegu tās loceklēm. Sudraba laukā novietotais cirķelis izsaka vēlējumu „Vivat, crescat, floreat Staburadze in aeternum!”.

Cirķelis

Cirķelis – ir ārējā nozīme, kurā savijas vēlējuma

“Vivat, crescat, floreat Staburadze

(Lai dzīvo, zeļ un plaukst Staburadze) vārdu pirmie burti.