Sarīkojumi

Viena no interesantākajām korporācijas kā organizācijas īpašībām ir tā, ka tā apvieno visdažādākos cilvēkus - mēs staburadzes esam tik atšķirīgas, ka pašas reizēm brīnāmies, kas mūs vieno. Katra no mums ir ieguvusi vai iegūst izglītību kāda zinātnē, un katrai no mums ir ārkārtīgi dažādas intereses un hobiji. Sākot no tamborēšanas, līdz pat trakulīgiem piedzīvojumiem dažādās pasaules valstīs.

Tomēr kopīgais vienojošais elements mums ir Staburadze. Arī Staburadze kā korporācija ir ļoti daudzveidīga, ar dažādiem vaļaspriekiem un pat dzīves uzdevumiem, un caur Staburadzi mēs visas varam atrast veidu kā papildināt savas zināšanas un pieredzi, un kā bāgātināt kādas citas staburadzes iekšējo pasauli. 

Mēs regulāri - vismaz vienu reizi mēnesī - tiekamies literārajos vakaros. Izglītojam viena otru un viesus par visdažādākajām tēmām, kas interesē mūs pašas. Piemēram, par šokolādi, latviešu valodu, piknika tradīcijām, ceļojumu piedzīvojumiem, tiesu ekspertīzes norisi, kurpēm, patērētāju tiesībām u.c. 

Mēs mācāmies dejot un dziedāt, kā arī publiski uzstāties, lasot referātus. Apgūtos deju soļus pielietojam praksē, apmeklējot Kalpaka balli un saviesīgus korporāciju sarīkojumus ar dejām. Sen zināma patiesība ir tā, ka latvieši ir dziedātāju tauta, un arī staburadzes mīl dziedāt. Publiskās uzstāšanās prasmes lieti noder, kad jāprot uzturēt saruna ar tikko satiktiem cilvēkiem vai loģiski un saprotami nepieciešams izklāstīt savu viedokli kādā jautājumā.

Mēs mīlam sportu un kultūru. Proti, vismaz reizi gadā kopīgi ar visiem korporantiem dodamies uz operu, kā arī vasarā piedalāmies korporāciju sporta spēlēs. Ziemas perioda neatlaidīgi trenējamies dažādos sporta veidos - volejbolā, basketbolā, futbolā. Vasarā savukārt dodamies ekskursijās, pārgājienos un tiekamies dārza svētkos. Esam izmēģinājušas spēkus arī korporāciju velokausā un orientēšanās sacensībās. Ik gadu piedalāmies arī Korporāciju Tēatra un Dziesmu festivālos.

Mēs esam patriotiskas - un savu patriotismu un mīlestību pret Latviju izpaužam piedaloties 18.novembra sarīkojumos, pulkveža Oskara Kalpaka piemiņai veltītos pasākumos, talkās sakopjam apkārtni, kā arī veltot spēku un enerģiju zinātnes attīstībai.

Un ko tur liegties, priecājamies ne tikai par staburadžu akadēmiskajiem panākumiem, bet arī personīgi svarīgiem notikumiem un esam pateicīgas, ka Staburadze mums ir devusi iespēju satikt ne tikai vienai otru, bet arī simtiem citu korporāciju pārstāvju. 

Protam ne tikai priecāties, bet arī radīt prieku un svētku sajūtu citiem - katru gadu rīkojam studentu un studenšu korporāciju sporta spēles, ka arī nu jau otro gadu savu "S!K! Staburadze volejbola kausu".