Jaunumi

Ziemassvētku gaidās

Mazliet pelēkā 12.decembra pēcpusdienā S!K! Staburadze un Fraternitas Vanenica saime gaišā un pozitīvā atmosfērā aizvadīja Ziemassvētku sarīkojumu.

Labvakar! Es esmu meit! Anta un šovakar būšu Jūsu pilote!

27.novembra vakarā staburadzes kopā ar viesiem no konkordijas Valdemaria klausījās meit! Antas Auziņas krāsu referātu "Kur ir mana lidmašīna?".
Meit! Anta studē aviācijas inženieriju, tāpēc vēlējās savā krāsu referātā klātesošajiem vairāk pastāstīt par lidmašīnām, to vēsturi, tehniskajiem aspektiem un pilota profesiju. 

Novembris - valsts svētku mēnesis

Šajā gada tumšākajā laikā, kad dienas kļūst arvien īsākas, bet naktis garākas, Latvijā ir svētku laiks. Laiks, kad atceramies aizgājušos un pieminam kritušos, un priecājamies, ka mums – latviešiem ir sava valsts.
Valsts prezidents Raimonds Vējonis, uzrunājot Latvijas iedzīvotājus Lāčplēša dienā, teica: “Būsim lepni par savu valsti, kas mūsu senčiem ir maksājusi tik dārgi. Leposimies ar Latviju, ko tik daudzas reizes mums mēģinājuši atņem”.
Un arī S!K! Staburadze novembris pagāja valsts svētku zīmē. 

Mēs atbalstām ziedojumu vākšanu Zemessardzes stiprināšanai

S!K! Staburadze atbalsta un aicina arī Tevi iesaistīties LATO, ziedot.lv un domubiedru uzsāktajā akcijā Zemessardzes ekipējuma iegādei. Kopā mēs varam stiprināt savas valsts drošību!

Kopā ar frat! Vanenica krustdēlu Edgaru Dūmu no jauna atklājam "The Beatles"

Uzmetot aci ekrānam, ieraugot vakara tematu - "Bītli šķērsgriezumā" un jau sen pazīstamās četras sejas (godīgi, sakot, atpazīt spējam tikai Makartniju un Polu), liekas, vai tie tiešām ir kas vēl neatklāts un nezināms? Un kā vēl! 
 

Literārais vakars par sievietes lomu 19./20.gs. mijā

Literārajā vakarā “Sievišķais cilvēks. Sievišķības konstruēšana 19., 20. gs. mijas latviešu kultūrā un sabiedrībā” ar interesi ieklausījāmies filoloģijas doktores fil! Evas Eglājas-Kristsones stāstījumā par sievietes lomas un vizuālā tēla izmaiņām jauno laiku vēsturē.
Kopā ar S!K! Daugaviete un viešņām guvām priekšstatu par tā laika vīriešu radītajiem sieviešu tipoloģijas uzskaitījumiem un norādēm, kādām jābūt labām sievām saskanīgas ģimenes dzīves veidošanā.

Staburadze dodas ekskursijā uz Saldus pusi

Lutinot laika apstākļiem un baudot Latvijas zeltīto rudeni, kādā skaistā oktobra sestdienā staburadzes, viņu otrās pusītes un mazie staburadzēni devās uz Saldus pusi, lai izzinātu piena noslēpumus, viesotos kādā no Latvijas konfekšu rūpnīcām un tuvāk iepazītu Latvijas vēsturi un izcilas personības. 

Grafikas tējas vakars kopā ar Fr! Lataviensis

Š.g. 21.oktobrī S!K! Staburadze Konventa dzīvoklī kopā ar studentu korporāciju Fraternitas Lataviensis baudījām 'Grafikas tējas vakar', kuru meistarīgi un pavisam nepiespiestā gaisotnē mums prezentēja z! Reinis Gailītis, Frat! Lataviensis un jauntaut! Kristīna Raibarte, S!K! Staburadze.

Gardēžu vakars

Š.g. 16.oktobrī kopā ar korp! Latvia pulcējāmies S!K! Staburadze Konventa dzīvoklī, lai tradicionālā Gardēžu vakara ietvaros uzzinātu, kas ir lavašs un kā to pagatavot. 

Pirmais literārais vakars veltīts tēmai "Nākotnes pilnvarojums"

Š.g. 29. septembrī savu filistrēšanās referātu lasīja filistre mg. iur. Daina Āboliņa. Pie mums ciemojās māsas - S!K! Spīdola. 
Referāta tēma: Nākotnes pilnvarojums - iespēja aizsargāt savas intereses vai alternatīva rīcībspējas ierobežošanai?
123