Novembris - valsts svētku mēnesis

Lāčplēša dienā aizdedzām svecītes Daugavas krastmalā par godu Latvijas brīvības cīnītājiem!

Valsts svētkus ar mums Latvijā šogad kopā atzīmēja arī Ārlatvijas filistre Rūta Komendatova, kas ceļu uz Latviju bija mērojusi no okeāna otra krasta. Ar viņu tikāmies arī pirms valsts svētkiem, kur tējas vakarā klausījāmies viņas stāstos par staburadžu dzīvi Amerikā.

Bet pats galvenais notikums, protams, bija Valsts neatkarības dienas svinības.
 
Savās pārdomās par š.g. 18.novembri dalās t/l sekr! taut! Līga Špakovska.
“18. novembra agrs rīts bija tikai ar nedaudziem mākoņiem klāts. Nodomāju - būs piemērots laiks piemiņas gājienam uz Brāļu kapiem.
Mazākos un lielākos bariņos pie Latvijas Universitātes sāka pulcēties burši. Arī staburadzes melnos mēteļos un segnēs sanāca arvien vairāk un vairāk. Šī akadēmiskā gada studenšu korporāciju prezidiju pārstāvēm bija tas gods būt pirmajām, kuras gājienā dodas ar cedrām. Mūsu prezidijs pie tā bija īpaši piedomājis, lai izskatītos labi - vienai jauni zābaki, otrai aizdots mētelis.
Gājiens no Latvijas Universitātes uz Brāļu kapiem ir pārdomu pilns - par Tēvzemi, par sevi pašu un ko iespējams mainīt savā dzīvē, par latviešiem, kuri krituši kaujās, par sev tuvajiem.
Brāļu kapos laika apstākļi tomēr lēnām beidza lutināt lielo buršu saimi. Lietus arvien vairāk pieņēmās spēkā. Staburadzes, esot gājiena beigu daļā, pēc ziedu nolikšanas pie Mātes Latvijas bija diezgan izmirkušas, tāpēc filistru tradicionālais karstais buljons ļoti gāja pie sirds. Baudot gardo buljonu tikai nedaudz vēlāk tiek saprasts, ka tas ir bijis karsts, jo mēle ir kļuvusi nejūtīga.
Drīz devāmies uz transportu, lai gatavotos vakara otrajai jeb svinīgajai daļai. Atstājām mājās žāvēties segnes un mēteļus, izžāvējām matus, saposāmies, izgludinājām kleitas un atradām ērtākās kurpes.
Katrai staburadzei no prezidija bijām sagatavojušas sirsnīgu dāvanu - veltījumu un pateicību. Katra koka ripiņa tika taisīta ar īpašu rūpību un sirsnību, jo vēlējāmies pateikt "paldies" ik vienai staburadzei par to, ka viņa ir.
Ar kantiem, apsveikuma runām un sirsnīgiem vārdiem konvents pagāja nemanot. Šī bija īpaša svētku dienu, jo vienotās sajūtās gan gājienā, gan konventā ar mums kopā bija Ā!L! fil! Rūta Komendantova no ASV.
Vakara turpinājumā neiztrūka patriotisma - filma par Latvijas simboliem, jauntaut! Regīnas sagatavotā viktorīna par latviešu kino filmām un, protams, tradicionālā staburadzes 18. novembra svētku torte. Un protams, viesi no draudzīgajiem studentu korporāciju konventiem.
Paldies ikvienai, kura bija daļa no šiem svētkiem kaut vai domās!”